SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
MÖLNDALS ALLMÄNNA SIMSÄLLSKAP
HJÄRTA - UTVECKLING - FRAMGÅNG
Preliminär Tävlingskalender HT-22
TÄVLING DATUM ORT INBJUDAN   PM      DELTAGARLISTOR AKTUELLA GRUPPER
Trollsimmet 24-25 sep

Trollhättan

      Speedo, A, B, C
Wadköpingsdoppet 23-25 sep Örebro       SM, DM
MASS race 8 okt Mölndal       Alla
UGP 3 15-16 okt ev Stenungsund       DM-C  05-09or
DM/JDM 22-23 okt Varberg       SM-A kvalade

Simbadoppet

29 okt Borås       C-E

Ystad Grand Prix

29-30 okt Ystad       SM-DM 05 och äldre
Sum sim region 12-13 nov Göteborg       DM-B, 06-09 begränsningar
SM/JSM 23-27 nov Stockholm       Kvalade
Barracuda race  25-27 nov Göteborg       DM-C
Höstsimiaden 3 dec Kungsbacka/ Stenungsund       B-E 10 och yngre
Sum Sim riks 16-18 dec Helsingborg       kvalade från region
MASS race 18 dec Mölndal       alla
             
             
TÄVLINGSKALENDER VT-2022

 

TÄVLING DATUM ORT INBJUDAN   PM      DELTAGARLISTOR AKTUELLA GRUPPER
UGP 1  29-30/1   Inbjudan Tävlingen är inställd   Speedo-C
Pingvinracet 5 februari  02-maj Kungsbacka Inbjudan   Deltagarlista C-E 
PM
Borås Speedo Meet   26-27/2 Borås Inbjudan PM Deltagarlista SM-B
US-Cupen  03-maj Uddevalla  Inbjudan PM Deltagarlista B-E
Grand Prix  11-13/3 Kungsbacka Inbjudan PM   SM (kvaltider)
UGP 2  12-13/3 Varberg  Inbjudan PM Deltagarlista DM-C
Sjörövarsimmet 26-mar Göteborg  Inbjudan PM Deltagarlista C-E ev fler
(2011 och yngre)
Piratplasket 26-mar Göteborg  Inbjudan PM Deltagarlista C-E ev fler
(2009-2010)
Kungsbacka spring meet           8-10 april Kungsbacka Inbjudan PM deltagarlista SM-B
Swim open Stockholm             8-10 april Stockholm   PM   kvalade/kriterier
Ullbergstrofen                          29/4-1/5 Göteborg  Inbjudan PM   SM-B 
Vårsimiaden  8 maj Skövde Inbjudan PM   C-E
Mass Race 1 21-maj Mölndal Inbjudan     E-Masters
DM/JDM  4-5 juni Varberg  Inbjudan PM   kvalade
Trollhättan meet  4-5 juni Trollhättan Inbjudan PM Deltagarlista SM-D
SM/JSM  29/6-3/7 Linköping    PM   kvalade
Bockstensdoppet 

8-10 juli

Varberg  Inbjudan PM Deltagarlista SM-E
Sum Sim  13-17/7 Norrköping        Kvalade